Zabytki |
Zastosowanie grzejników kamiennych – obiekty zabytkowe
Ze względu na specyficzny materiał, z jakiego wykonujemy nasze energooszczędne i trwałe grzejniki elektryczne, znajdują one zastosowanie w różnego rodzaju obiektach zabytkowych, a także w niektórych obiektach sakralnych. Różnorodność stosowanych kamieni oraz wykończeń płyty kamiennej, dyskretna i lekka instalacja stanowią atuty, które często przekonują konserwatorów zabytków do zastosowania naszych ozdobnych grzejników marmurowych i granitowych w obiektach historycznych. Grzejniki naszej produkcji skutecznie ogrzewają pomieszczenia, a przy tym są energooszczędne.
Grzejniki z naturalnych kamieni – nasze realizacje
W wersji ekskluzywnej zamontowaliśmy grzejniki z naturalnych kamieni w dworku Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli (ogrzewamy tam także pomieszczenia biurowe i administracyjne muzeum). (Zdjęcia z wnętrza dworku w Żelazowej Woli, domu urodzenia Fryderyka Chopina, dzięki uprzejmości Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina).
Willa „Atma” w Zakopanem, Muzeum Karola Szymanowskiego, zostało również wyposażone w 2013 w grzejniki marmurowe marki Termar.
Postarzony płomieniowaniem granit Balmoral ogrzewa i zdobi wnętrze gotyckiej Bramy Portowej w Stargardzie Szczecińskim, zachowując jednocześnie zabytkowy charakter ceglanego wnętrza obiektu.
Elektryczne grzejniki kamienne TERMAR dają również ciepło w kościele na Saskiej Kępie w Warszawie, w Kościele Garnizonowym w Jeleniej Górze oraz w zakrystii wiedeńskiej katedry Św. Stefana.